+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

„Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika. Wernisaż w
miejsce: Muzeum Karkonoskie, ul. Matejki 28, Jelenia Góra
godziny: 16:00
organizator: Muzeum Karkonoskie
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Kwiecień
W dniach : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
„Czy czas poszukiwań to czas stracony? Janusz Akermann – malarstwo i grafika. Wernisaż wystawy
anusz Akermann studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku (obecnie Akademia Sztuk Pięknych), na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby, uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza. Aneks do dyplomu realizował z grafiki (linoryt barwny) w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Po ukończeniu studiów podjął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni. W 2006 roku otrzymał tytuł profesora. Dwukrotnie pełnił funkcję dziekana Wydziału Grafiki. Obecnie kontynuuje pracę na Wydziale Grafiki, gdzie w Katedrze Grafiki Artystycznej prowadzi Pracownię Linorytu.
Janusz Akermann ma olbrzymi dorobek artystyczny. Jest autorem 73 wystaw indywidualnych, uczestniczył w 325 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Otrzymał 23 nagrody i wyróżnienia o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Na ekspozycji prezentujemy grafikę i malarstwo w chronologicznym przeglądzie dzieł artysty. Prace prezentowane na wystawie przybliżają ponad 30 lat twórczości gdańskiego artysty. Zobaczymy dzieła najbardziej znane i ważne, obok których pojawiają się prace dotąd niewystawiane.

Prezentacja prac Janusza Akermanna, niezwykle barwnych, dynamicznych, poruszających wiele tematów, bez wątpienia będzie ważnym wydarzeniem artystycznym w Jeleniej Górze, tym bardziej, że od 1987 roku artysta  związany jest z Konkursem Graficznym im. Józefa Gielniaka organizowanym przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Początkowo jako uczestnik - nagrodzony wyróżnieniem w 1987 roku, a następnie jako juror w dwóch edycjach Konkursu (XII. i XIII.), wpisał się w historię naszego Muzeum.
Wstęp wolny