+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Promocja książki Kamila Basińskiego "MARCINA LUTRA MYŚLI (NIE)ZNANE"
miejsce: Kościół Zbawiciela w Jeleniej Górze - Cieplicach
godziny: 13.30
organizator: Parafia Ewangelicko - Augsburska w Cieplicach
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Kwiecień
W dniach : 23
Parafia ewangelicko-augsburska serdecznie zaprasza na promocję książki Kamila Basińskiego „Marcina Lutra myśli (nie)znane", która odbędzie się 23.04 (niedziela) o godz. 12.30 w Kościele Zbawiciela (Plac Piastowski 18) w Cieplicach.
Rysunki do książki wykonał Andrzej Mleczko. Honorowy Patronat objęli Jan Peszek i ks. prof. Marek Uglorz. Uroczystość uświetni recital Tomasza Żółtko. Muzyka organowa w wykonaniu Marcina Armańskiego. Patronat medialny nad książką sprawuje Miesięcznik Ewangelicki.
Nota:
Marcin Luter zmienił nieodwracalnie oblicze Kościoła. Jego 95 tez z 1517 roku wywołało dyskusje o powrocie do źródeł chrześcijaństwa. Sformułowaną przez niego teologię przyjęło jak dotąd dwadzieścia jeden pokoleń ewangelików tradycji augsburskiej. Marcin Luter to nie tylko Reformator, ale przede wszystkim człowiek uważnie obserwujący wielowątkowość życia, kochający mąż i ojciec, wielbiciel psów. W 500-lecie Reformacji odkryjmy tę fascynującą postać poprzez jej myśli używane tak często na co dzień! Kto wie, może zainspirują nas one do dalszej zabawy słowem niezależnie od wyznania, zasobności portfela czy stopnia wykształcenia...
Tłumacz:
Kamil Basiński (ur. 17.09.1983) - doktor nauk chemicznych, członek Towarzystwa zajmującego się historią Kościoła w Wirtembergii (Verein für württembergische Kirchengeschichte) w Stuttgarcie oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego o/Poznań. Tłumacz wiodący publikacji „Lubomierz. Kronika z wieży ratusza" (2014). Prelegent Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze-Cieplicach i Biblioteki Niemieckiej UAM (Goethe Institut). Pomysłodawca i realizator internetowego projektu „Marcin Luter w cytatach".
Wstęp wolny