+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race
miejsce: Wzgórza wokół Paulinum
godziny: 09:30-19:30
organizator: Grabek Promotion, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Czerwiec
W dniach : 3 4
Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race.
Jeleniogórski wyścig jest ważnym i mocnym punktem w kalendarzu UCI – posiada nie tylko wysoką i prestiżową kategorię XCO UCI HC, ale przyciąga również najlepszych zawodników z innych krajów i daje też oczywiście okazję polskiej czołówce MTB na rywalizację z najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami na świecie.
Poza wysokim poziomem sportowym i organizacyjnym niezmiernie istotna jest również magia i atmosfera miejsca – wszyscy zagraniczni gości po prostu lubią do Jeleniej Góry przyjeżdżać i starają się tu wracać jak najczęściej. Przyjeżdżaja tu dla gospodyni wydarzenia - Mai Włoszczowskiej – ambasadorki i patronki tej wielkiej imprezy. Jej nazwisko i pozycja w świecie MTB sprawia, że nikt o nic nie pyta i po prostu melduje się na starcie.
Wśród dotychczasowych zwycięzców Trophy Maja Race były m.in. takie sławy światowego kolarstwa jak Gunn – Rita Dahle Flesjå, Eva Lechner, Jolanda Neff, Maja Włoszczowska, Fabian Giger, Matous Ullman czy Emil Lindgren. Na najwyższym stopniu podium w kategorii Elita stawali też Marek Konwa (2013) i Aleksandra Dawidowicz (2012).
Wyścigi elity będą oczywiście zwieńczeniem zawodów Trophy Maja Race, ale wcześniej, przez cały dzień odbywać się będą wyścigi w kategoriach juniorów, juniorów młodszych oraz młodzików.
3 czerwca odbędzie się również Parada Rowerów, która wystartuje z Placu Ratuszowego, a jej uczestnicy dotrą do Parku Paulinum aby kibicować czołówce światowego MTB. Od samego rana odbywać się będą wyścigi dla dzieci w ramach Quest Sport Kids Adventure.
Kolejny dzień to dalszy ciąg Rowerowego Weekendu w Jeleniej Górze i kolejna okazja aby zobaczyć w akcji tuzy polskiego i światowego MTB. O 11:00 z Placu Ratuszowego wyruszy Bike Maraton, który ponownie będzie miał rangę UCI XCM Marathon Series, a dodatkowo również rozgrywany będzie Puchar Polski w maratonach MTB.
Rowerowy Weekend w Jeleniej Górze i wielkie święto kolarstwa górskiego – 3 i 4 czerwca 2017!

Szczegóły imprezy na www.mtbjelenia.pl