+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (1)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

XVI Krokus Jazz Festiwal im. Tadeusza Erolla Kosińskiego
miejsce: Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30 w Jeleniej Górze
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Październik
W dniach : 20 21 22
ŚWIĘTO JAZZU po raz 16.     20 – 22 października 2017

Co roku Krokus Jazz Festiwal  budzi spore emocje wśród miłośników jazzu.  Mamy nadzieję, że podobnie stanie się podczas tegorocznej edycji festiwalu. Po raz kolejny w październiku będziemy mieli okazję posłuchać w Jeleniej Górze muzyki jazzowej na światowym poziomie.

Zestawienie występujących artystów tylko pozornie nie tworzy jednolitej konwencji. W rzeczywistości takie pomieszanie gatunków to  świadomy i śmiały wybór mający na celu prezentację zróżnicowanej, najwyższej  próby współczesnego i zarazem nowoczesnego jazzu. Mimo momentami odległych stylistyk muzycznych poszczególnych propozycji,  Krokus Jazz Festiwal i tym razem potrafi odnaleźć wspólny mianownik, jakim po prostu jest  jazz. Stąd też w programie tegorocznej imprezy mamy mocny jazz – rock, jazzowe ballady i ciągle na nowo przewartościowywany neo-bop i hard bop z okresu Jazz Messengers.

O tym, że muzyka jazzowa niejedną chodzi ścieżką świadczyć może pojawienie się  zespołu pianisty Artura Dutkiewicza, którego występ ( 20 października ) będzie swoistym prologiem festiwalu otwierającym jazzowy festiwal.

Miłośników jazzowej wokalistyki zapraszamy na koncert brytyjskiego wokalisty i pianisty Anthony’ego Stronga , który swym występem na zakończenie festiwalu  (niedziela 22 października) spowoduje wielki entuzjazm.Wokalista wraz ze swoim kwartetem skupiającym najciekawszych muzyków jazzowych Londynu zaprezentuje przekrojowy materiał ze swoich 4 wydanych albumów, które zbierają znakomite recenzje zarówno w Polsce jak i w  Europie  nie schodząc z listy bestsellerów.

Emanujące wyjątkowym klimatem nocne jam session  pierwszego dnia festiwalu otworzy koncert Laureata Grand Prix Krokus Jazz Festiwal’2016  sekstetu gitarzysty Piotra Scholza.  Wirtuozeria  improwizacji granych na gitarze przez lidera w połączeniu z perfekcją i profesjonalizmem towarzyszących mu muzyków tworzą mieszankę wybuchową, której nie sposób będzie zapomnieć. Podobnie jak pozostałych niezwykłych w swojej energii i nastroju nocy jazzowych w Klubie „Kwadrat”, które rozpoczynać się będą codziennie po wieczornych koncertach.

Największą atrakcją sobotniego wieczoru ( 21 października) będzie występ amerykańskiego kwintetu pod wodzą fantastycznego perkusisty E.J. Stricklanda. Swoimi niekonwencjonalnymi kompozycjami ozdobił kilka własnych autorskich płyt a także albumów firmowanych przez słynnego brata, znakomitego saksofonistę Marcusa Stricklanda, który pojawi się w zespole. Muzykom towarzyszyć będą , wschodzące gwiazdy amerykańskiego jazzu. Żywiołowe interpretacje lidera zapadają głęboko w pamięć słuchaczy i z całą pewnością nie będą tylko tłem dla popisów gwiazdy koncertu.

Obok występów czołowych muzyków o ugruntowanej pozycji podczas trzech dni festiwalowych odbywać się będą  koncerty  konkursowe młodych muzyków jazzowych, których niebawem z pewnością zobaczymy w gronie najbardziej uznanych artystów.  „Powiew Młodego Jazzu” to konkurs, który  – jako jeden z nielicznych w kraju – promuje młodych twórców ambitnej muzyki. O nagrodę „Złotego Krokusa” ubiegać się będą zespoły z Czech, Niemiec, Słowacji i Polski. Koncerty konkursowe z udziałem publiczności przez dwa dni ( 21 – 22 października) oceniać będzie profesjonalne Jury pod przewodnictwem znakomitego saksofonisty Leszka Żądło od niespełna 30 lat zamieszkałego w Monachium.

Nie dajmy się zmylić konkursowej formule prezentacji. Ci z Państwa, którzy w poprzednich latach doświadczyli udziału w tych koncertach wiedzą, że brzmi na nich profesjonalna muzyka i to na najwyższym poziomie.

I na koniec jeszcze jedna dygresja. Czy Jelenia Góra jest miastem jazzu, miastem jazzowym, miastem jazzmanów i jazzfanów. Jeśli Waszym zdaniem nie jest. To pora to zmienić.  Jazzowy październik nadchodzi !!!  Do zobaczenia na koncertach....  (Info z JCK)

 

Program koncertów XVI KROKUS JAZZ FESTIWAL 2017:
20 października (piątek)
godz. 20:00 -  ARTUR DUTKIEWICZ TRIO Sala widowiskowa JCK   (Bilety: 45 zł)
godz. 22:00 -  PIOTR SCHOLZ SEXTET Klub Kwadrat   (Bilety: 10 zł)
 
21 października (sobota)
godz. 20:00 -  E.J.STRICKLAND QUINTET (USA)Sala widowiskowa JCK  (Bilety: 45 zł)

godz. 22:00 -  LUIS NUBIOLA Global Friendship (Kuba/PL)Klub Kwadrat  (Bilety: 10 zł)
 
22 października (niedziela)
godz. 20:00 -  ANTHONY STRONG (ANGLIA) Sala widowiskowa JCK  (Bilety: 45 zł)

godz. 22:00 -  DAVID DORUŻKA TRIO (CZ) Klub Kwadrat  (Bilety: 10 zł)
 
Bilety:
45 zł, 10 zł