+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (3)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

DKF Klaps. "Suburbicon", reż. George Clooney. USA 2017. 105 min.
miejsce: Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30 w Jeleniej Górze
godziny: 18:00
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2017, w miesiąc (u)(ach): Grudzień
W dniach : 12
Akcja obrazu rozgrywa się w latach 50. w tytułowej, pozornie sielskiej miejscowości. Na uboczu kryminalnej intrygi (w którą widz zostaje wrzucony z marszu i bez jakiegokolwiek ostrzeżenia) rozwija się inspirowany autentycznymi wydarzeniami wątek obyczajowy. Oto do sąsiedztwa zamieszkanego do tej pory przez same białe rodziny wprowadza się czarnoskóre małżeństwo z synkiem. Zszokowani obywatele domagają się od władz Suburbiconu natychmiastowej eksmisji przybyszy. Gdy ich prośby i groźby trafiają w próżnię, protestujący postanawiają na własną rękę wykurzyć "czarnuchów".

"Suburbicon" to opowieść o  ludziach podejmujących z głupoty i chciwości szereg nietrafionych decyzji. Ludziach zakładających sobie na szyję pętlę, która z minuty na minuty zaciska się. Bohaterowie szamocą się, stają na głowie, wreszcie przyparci do ściany zamieniają się w bestie w ludzkiej skórze. Aktorzy mają tu więc spore pole do popisu. Utyty Matt Damon ponownie wciela się w rolę everymana z sąsiedztwa, ale tym razem jego postać została wzbogacona o mroczny rys. Julianne Moore pod nienagannym makijażem i promiennym uśmiechem skrywa bezwzględność, a fantastyczny Oscar Isaac chodzi w butach Edwarda G. Robinsona z "Podwójnego ubezpieczenia". Objawieniem jest również młodziutki Noah Jupe, którego oczami podglądamy zbudowany na fundamentach obłudy i wrogości Suburbicon.

Clooney nie tylko świetnie prowadzi swoją obsadę. Potrafi również z talentem budować napięcie, a także gładko łączy ze sobą wewnątrz jednej sceny powagę z absurdem. Tytuł filmu brzmi jak zbitka słów "suburbia" i "panoptykon". Więzienie na przedmieściach. Jego mieszkańcy okazują się zakładnikami zarówno swoich uprzedzeń jak i pragnień oraz ambicji. Chcieliby robić co innego z kim innym i gdzie indziej, ale muszą się zadowolić "małą stabilizacją". Nie da się im kibicować, ale nie sposób choć odrobinę nie współczuć. Suburbicon to nie miasto, lecz stan umysłu.
Filmweb.pl
Bilety 10 zł, karnet 28 zł