+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Koncert w ramach Miejskich Obchodów Narodowego Święta 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości
miejsce: Plac Ratuszowy
godziny: 19:00
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Wrzesień
W dniach : 1
NIEPODLEGŁA I NIEPODLEGLI. Koncert Jacek Szreniawa Band 15/100 sztuka wyborów. Jazz Band Młynarski - Masecki 
JAZZBAND MŁYNARSKI-MASECKI– polski zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego, grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez jowialnie wykonany singel „Abduł Bey". Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018. Marcin Masecki to pianista młodego pokolenia, który do muzyki klasycznej wprowadził luz i wyszedł z muzyką, przez wielu uważaną za trudną w odbiorze, do ludzi, a nawet i na ulice - m.in. podczas akcji codziennych darmowych koncertów na Placu Defilad w Warszawie.

Jan Emil Młynarski, syn Wojciecha Młynarskiego, swobodnie porusza się w wielu gatunkach muzycznych. Jest twórcą i współtwórcą licznych projektów muzycznych, takich jak 15 Minut Projekt czy Warszawskie Combo Taneczne. Wspólny projekt muzyków odwołuje się do tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Jest też kilka tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie jest skupione wokół Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.  Marcin Masecki i Jan Emil Młynarski płytą"Noc w Wielkim Mieście" rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie jazzu musieli walczyć i emigrować. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy wydźwięk, sprawiając, że muzyka jest aktualna i zachęca zarówno do tańca, jak i wzruszeń.
Wykonawcy:
Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola
Marcin Masecki - pianino
Tomasz Duda - saksofon altowy, klarnet
Michał Fetler - saksofon altowy, klarnet
Jarosław Bothur - saksofon C-melody, klarnet
Piotr Wróbel - suzafon
Jerzy Rogiewicz – perkusja

 
Koncert Jacek Szreniawa Band  15/100 sztuka wyborów

Wyjątkowy koncert, w związku z tym i zespół wyjątkowy.

Na zaproszenie Jacka Szreniawy na scenie pojawią znakomici muzycy z Wrocławia, z którymi Jacek często ma przyjemność współpracować - Jakub Olejnik, Łukasz Perek i Mateusz Maniak. Niespodzianką jest udział w tym przedsięwzięciu dwóch fantastycznych instrumentalistek, na co dzień grających w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej - Marty Czekańskiej i Anny Piwowarczyk.

Składu dopełnią Anna Ludwicka - Mania, aktorka Teatru Norwida, Krzysztof Rogacewicz, aktor zdobywający uznanie i nagrody na festiwalach m.in. w USA i Rosji, oraz Marcelina Bienkiewicz i Paulina Bocian, kiedyś uczennice Jacka Szreniawy, dziś absolwentki Studium Musicalowego Capitol (Paulina) i Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (Marcelina).

Przepiękne polskie piosenki w nowych, czasem zaskakujących aranżacjach w wykonaniu wyjątkowych jeleniogórskich i wrocławskich artystów.
Wykonawcy:
Jacek Szreniawa - śpiew, gitary, Jelenia Góra
Marta Czekańska - altówka, Jelenia Góra
Anna Piwowarczyk - altówka, Jelenia Góra
Łukasz Perek - instrumenty klawiszowe, puzon, Wrocław
Jakub Olejnik - kontrabas, gitara basowa, Wrocław
Mateusz Maniak - perkusja, Wrocław
Anna Ludwicka-Mania - śpiew, Jelenia Góra
Paulina Bocian - śpiew, Jelenia Góra/ Wrocław
Marcelina Bienkiewicz - śpiew, Jelenia Góra/ Zielona Góra
Krzysztof Rogacewicz - śpiew, Jelenia Góra