+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym„LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”
miejsce: Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze
godziny: 10:00-16:00
organizator: BWA, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Wrzesień
W dniach : 8
Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym„LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”, fotografia Wojciecha Plewińskiego na płótnie.
Jednodniowy pokaz na Placu Ratuszowym fotografii Wojciecha Plewińskiego „LAVANDERIA ITALIANA - Włoskie Pranie”, według pomysłu Waldemara Plusy - ARTBANKINC.
Będzie to pokaz kilkunastu fotografii wydrukowanych na płótnie różnego formatu (od 60/60 cm do 150/200 cm), które za pomocą drewnianych spinaczy zawieszone zostaną na sznurze tworząc atmosferę prania wiszącego nad kanałami Wenecji, ulicami Neapolu czy balkonami Jeleniej Góry.
Fotografie zostały wykonane przez Wojciecha Plewińskiego – artystę, który przez lata współpracował między innymi z „Tygodnikiem Powszechnym” i tygodnikiem „Przekrój”. Jest autorem zdjęć kilkuset spektakli teatralnych a także licznych cykli fotograficznych. Miał wiele wystaw zarówno w kraju jaki i za granicą. Jego prace można oglądać m.in. w łódzkim Muzeum Sztuki i Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Ekspozycja „Lavanderia Italiana” przedstawia fragment cyklu ponad dwustu fotografii, które powstały podczas podróży artysty Wojciecha Plewińskiego z grupą fotografików do Włoch w 1957 roku.