+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego
miejsce: Redakcja Nowin Jeleniogórskich, ul. Skłodowskiej-Curie 13
godziny: 10:00-16:00
organizator: Nowiny Jeleniogórskie, Dariusz Miliński
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Grudzień
W dniach : 5
Mikołajkowa aukcja obrazu Dariusza Milińskiego
"... Już ćwierć wieku, każdego roku Dariusz Miliński wraz z rodziną i przyjaciółmi organizuje niezwykłe Mikołajki dla wszystkich dzieci z Pławnej, malowniczej wsi koło Lubomierza, gdzie mieszka i tworzy. By w ten sposób choć na chwilę wyczarować piękny świat, szczególnie, gdy w wokół bezbarwnie, smutno i raczej mało powodów do radości. To wspaniała akcja dobroczynna, wprowadzająca mnóstwo pięknych kolorów do nie zawsze kolorowej codzienności wielu maluchów mieszkających w okolicy.

- Chodzi o to, by pobyć razem i wspólnie przeżyć coś pięknego, bez względu na to, jak żyje się nam na co dzień – przypomina Dariusz Miliński – W wielu domach brakuje prawdziwej, dziecięcej radości, i to niekoniecznie z powodu biedy, bo dziś nie trawi nas już bieda, tak jak kiedyś. Ludzie gubią dziś swoje dzieci w pogoni za dobrobytem. Zajmują się pracą, zarabianiem pieniędzy, dzwonią do siebie zamiast porozmawiać, żyją obok siebie, zamiast ze sobą. I tak osierocamy te nasze dzieciaki, które potrzebują ciepła..."

Od lat Nowiny Jeleniogórskie pomagają w tym pięknym, dobroczynnym działaniu, organizując doroczną mikołajkową aukcję jednego z najnowszych obrazów Dariusza Milińskiego. Pieniądze ze sprzedaży tego wyjątkowego, przygotowanego specjalnie na tę okazję dzieła, przeznaczone są właśnie na wszelkiego rodzaju mikołajkowe prezenty dla dzieci z Pławnej.

To nie jest zwykła licytacja, do której dziś można by zaprząc bezduszne urządzenia. Jej ideą jest wciągnięcie do wspólnego działania jak największej grupy osób, chętnych do budowania piękniejszego świata. Dlatego też cenę wywoławczą obrazu ustalamy zawsze na stosunkowo niskim poziomie.

W tym roku licytować będziemy obraz z cyklu „Muzykanci z Pławnej”- olej na płótnie formatu 78x80 cm, oprawiony w drewnianą, ręcznie zdobioną ramę. Prezentowany na zdjęciu obraz czeka już na nowego właściciela w naszej redakcji. Zainteresowani udziałem w licytacji mogą obejrzeć dzieło w godzinach pracy biura (od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00).

Wszyscy, którzy chcą wziąć w niej udział, muszą wcześniej zgłosić swój akces. Najlepiej telefonicznie - dzwoniąc pod redakcyjny numer 756424420 lub 601572243. Zgłoszenia dokonać można też przez internet, wysyłając e-mail na adres: d.antosik@nj24.pl. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest podanie swojego imienia i nazwiska oraz numeru telefonu, za pośrednictwem którego kontaktować będziemy się z licytującym.

(info: Redakcja Nowin Jeleniogórskich)


LOKALIZACJA