+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Koncert 'Grażyna Brodzińska & Kosma Band'
miejsce: Filharmonia Dolnośląska, ul. Piłsudskiego 60, Jelenia Góra
godziny: 18:00
tel.: 601 429 857
organizator: Agencja Koncertowo-Wydawnicza
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Grudzień
W dniach : 9
Koncert "Grażyna Brodzińska & Kosma Band"
Agencja Koncertowo-Wydawnicza "SOLO" zaprasza Państwa do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na koncert Grażyny Brodzińskiej z towarzyszeniem zespołu KOSMA BAND.
Termin: 9 grudnia 2018,  godz. 18:00
Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej; obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością - GRAŻYNA BRODZIŃSKA.
Towarzyszyć jej będzie zespół muzyczny "Kosma Band" - czyli młodzi i utalentowani muzycy, którzy swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia.

Bilety do nabycia w kasie Filharmonii i  na portalach internetowych: www.biletyna.pl i www.kupbilecik.pl oraz u koordynatora sprzedaży tel: 601 429 857
 
GRAZYNA BRODZIŃSKA ( sopran)
"Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych".
 Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej, znakomita aktorka i tancerka . Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych  nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Córka śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy - tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka. Po ukończeniu szkoły baletowej kontynuowała swoją edukację w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Śpiewu uczyła ją prof. Zofia Janukowicz - Pobłocka. Później w doskonaleniu wokalnego warsztatu, przez dziesięć lat pomagała Jej prof. Urszula Trawińska-Moroz, następnie Ryszard Karczykowski. Już podczas studiów Grażyna Brodzińska rozpoczęła pracę zawodową w Teatrze Muzycznym w Gdyni za dyrekcji Danuty Baduszkowej.
 
Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w operetce pt. "Wesoła wdówka" Franza Lehara, Sylwię Varescu w operetce pt. "Księżniczka Czardasza"  Emmericha Kalmana, Hrabinę Zedlau w operetce pt. "Wiedeńska krew" Johanna Straussa, Anninę w operetce pt. "Noc w Wenecji" Johanna Straussa, Perichola w operetce pt. "Perichola" Jakuba Offenbacha,   Dolly  Galagher Levi w musicalu pt. "Hello Dolly" Jerry Hermana,  Elizę Doolitle w musicalu pt. "My Fair Lady" Fredericka Loewe, Dorothy Brock w musicalu pt. "42nd Street" Harry Warren . W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Jacques'a Offenbacha pt. "Orfeusz w piekle" oraz partię Zerliny w operze Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. "Don Giovanni". W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w "Zemście Nietoperza" Johanna Straussa i partię Kasi w operze Macieja Kamieńskiego pt. "Nędza uszczęśliwiona". Z Adelą z "Zemsty nietoperza" odbyła również tournee śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech.
 
Była solistką w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, w operetce Warszawskiej (później Teatr Muzyczny Roma) oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Występuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest główną gwiazdą w stworzonych specjalnie dla Niej widowiskach multimedialnych: "Muzyczna Aleja Gwiazd", "The Best of Broadway", "Nie zapomnij Mnie", "Magiczny Hollywood", Śpiewaj i Tańcz". Wielokrotnie śpiewała na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Bogusław Kaczyński - (ówczesny dyrektor artystyczny) powiedział on niej: "Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Udowodniła, że ma prawo do tytułu Pierwszej Damy Polskiej Operetki".
 
Odznaczenia i nagrody:
- W 1986 roku Grażyna Brodzińska została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.
- W 2000 roku odebrała statuetkę Ariona, przyznawaną przez Sekcję Teatrów Muzycznych ZASP-u z okazji Dnia Artysty Śpiewaka.
- Została umieszczona wśród 60 kobiet w albumie "Z dziejów Polek" część III pt."Nasze współczesne" wydanym przez Pocztę Polską w 2005 roku  
  pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki.
- W 2006 roku otrzymała Złotą Myśl - nagrodę dla zasłużonych w dziedzinie kultury i nauki.
- W 2007 roku otrzymała Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
- W 2015 roku otrzymała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
 
Bilety: 80 złLOKALIZACJA