+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (1)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Jarmark Bożonarodzeniowy
miejsce: Dziedziniec JCK, ul. 1 Maja 60, Jelenia Góra
godziny: 10:00-16:00
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2018, w miesiąc (u)(ach): Grudzień
W dniach : 15 16
Jeleniogórskie Centrum Kultury w dniach 15 – 16 grudnia 2018 organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy.
To już od siedemnastu lat spotykamy się na Jarmarku z mieszkańcami naszego miasta. Tym samym impreza nasza jest najstarszą imprezą tego typu w regionie.
Jarmarki w JCK posiadają swoją tradycję, wyjątkowy klimat ,bardzo staranną scenografię. Na stoiskach, do udziału w których zapraszamy artystów i rzemieślników, prezentowane są artykuły bezpośrednio związane z tradycją bożonarodzeniowego święta. Przepiękne ozdoby choinkowe- wykonywane w różnych technikach, anioły, drewniane zabawki , ceramika,  piernikowe domki, serduszka, stroiki, wyjątkowej urody biżuteria, artystyczne szkło, poduszeczki, indyjskie  ozdoby. Nie zabraknie przysmaków, miodków, ciasteczek.
Kiedy więc będziecie mieć dość tłumów, ogarniętych szałem kupowania prezentów w  hipermarketach, kiedy chińskie aniołki, smutno wykrzywią swoje plastikowe główki, kiedy pomyślimy o tym, że nasi bliscy zasługują na oryginalny świąteczny prezent, wtedy zapraszamy do JCK.

Prześliczne sercem podyktowane, ręcznie wykonane przedmioty -  to od lat dewiza naszego jarmarku.  

Jarmark jest też miejscem spotkań jeleniogórzan, którzy właśnie tu umawiają się aby złożyć sobie życzenia. Dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowanych przez artystów warsztatach plastycznych, malowaniu baniek,  własnoręcznie wykonanych przy instruktarzu kowala precjozach. Będziemy też śpiewać kolędy i słuchać pastorałek. 
Impreza odbywa się na dziedzińcu oraz w  salach  Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60,  termin 15  – 16 grudnia 2018, godz 10- 16. Wstęp wolny.

Zapraszamy!!!
LOKALIZACJA