+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (1)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

KONCERT ZESPOŁU DIKANDA
miejsce: BioRezydencja, ul. Główna 12, Świeradów Zdrój
godziny: 20:00
tel.: 508955225
organizator: BioRezydencja
Impreza odbywa się :2019, w miesiąc (u)(ach): Luty
W dniach : 7
Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 40zł w dniu koncertu.
Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja biletów 508 955 225
https://biorezydencja.pl/2019/01/07/dikanda-po-raz-drugi-na-naszej-scenie-juz-w-lutym/  

Już 7. lutego naszą sceną znów zatrzęsie DIKANDA! Pamiętacie ciarki, które zafundował nam zespół niespełna półtora roku temu? My pamiętamy i z niecierpliwością oczekujemy ich widowiska w starych murach BioRezydencji, już wkrótce!

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki k oncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

 
więcej >>


LOKALIZACJA