+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (2)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

Finał "Ligi Rocka"
miejsce: Błonia Jeleniogórskie
godziny: 17:00
organizator: JCK, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2019, w miesiąc (u)(ach): Maj
W dniach : 17
Finał „Liga Rocka”. Koncert zespołu „Nocny Kochanek”, "Leniwiec" 25 Lat
Festiwal Liga Rocka ma 25 lat!
17 maja 2019 / Błonia Jeleniogórskie! / Już od 17:00!
Wystąpią:
NOCNY KOCHANEK
LENIWIEC 25 - lecie
Frankenstein Children,
Projekt Żelbet,
Cynamonowy Ogród,
Dream Atlas
Less Is Lessie

MUSISZ TAM BYĆ!

To wręcz niewiarygodne, że już ćwierć wieku minęło od czasu kiedy Jerzy Karmiński  wymyślił i zorganizował w jeleniogórskim MOK-u pierwsze  rockowe zawody (1995 r.). Od tego czasu  przez scenę sali „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury przewinęła się niezliczona ilość rozpoczynających swoją karierę muzyków a na widowni kolejne pokolenia jeleniogórzan przeżywały swoje koncertowe inicjacje. Niezwykłe, że rockowy klimat pierwszych imprez właściwie przetrwał do dzisiaj, chociaż kiedy festiwal powstawał, większości obecnych fanów jeszcze nie było na świecie. To piękne, szczególnie w czasach postępującej komercjalizacji i zalewu muzyki o „oczach zielonych” w „majteczkach w kropeczki” !   

Popularna „Liga” od wielu lat proponuje entuzjastom muzyki rockowej unikatową miksturę energetycznych brzmień, często ważnego przekazu oraz jedynej w swoim rodzaju „bezspinkowej” atmosfery, która jeszcze długo po koncercie sprawia, że jest się po jasnej stronie mocy. Koncerty eliminacyjne to wybuchowa mieszanka prądów i stylów muzycznych  prezentowanych nie tylko przez polskie ale również przez niemieckie grupy, które od kliku lat dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi ze „Steinhaus” e.V. Bautzen,   dostarczają nam dodatkowej porcji muzycznych emocji i pozwalają na zawarcie transgranicznych muzycznych przyjaźni. Tak jest od lat i tak było w sezonie 2018/2019 w którym organizatorzy  z pośród  czterdziestu zgłoszonych do eliminacji zespołów wybrali dwadzieścia.

Wybrańcy „powalczą” o uznanie w oczach profesjonalnego jury (w składzie: Roman Rogowiecki, Mietek Jurecki, Grzegorz Kupczyk, Tomasz Rogula), które przyzna  nagrodę główną w postaci czeku o wartości 5.000 złotych i sesji nagraniowej w „TR  Studio”.

Czekają nas więc wyjątkowe emocje i  masa znakomitej zabawy.  Zróżnicowany i znakomity  program finalistów oraz koncert gościnnie grającej niemieckiej grupy  „Age Of Unrest”  gwarantują, że już od 17.00 na scenie będzie prawdziwy „ogień”. Jeśli dodamy, że w programie pojawi się nasz, kultowy, jeleniogórski „Leniwiec” (podobnie jak Liga świętujący swój jubileusz ćwierćwiecza) i supergrupa „NOCNY KOCHANEK”  możemy być pewni:  jeleniogórskie błonia zadrżą w posadach

Musicie więc tam być.

 
LENIWIEC i LIGA ROCKA są równolatkami - działają już 25 lat. Zespół Leniwiec wielokrotnie występował na Lidze Rocka i właśnie tam grał najważniejsze koncerty w pierwszych latach swej działalności. Urodzinowy koncert Leniwca nie mógł mieć lepszego miejsca niż finał Ligi Rocka w 2019 roku.

LENIWIEC gra melodyjną, czadową mieszankę rocka, reggae, ska, folk i punk wzbogaconą dźwiękami, akordeonu, puzonu i saxofonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Przez 25 lat działalności zespół zagrał około 800 koncertów w 9 krajach.
VIDEO:
"Introit": https://www.youtube.com/watch?v=P_Ag5CTRxew
"Droga" https://www.youtube.com/watch?v=P9MK2nb0DVU
STRONA: www.leniwiec.eu

NOCNY KOCHANEK – polski zespół heavymetalowy założony w Warszawie w 2012 roku. Grupę tworzą muzycy grupy Night Mistress. Nazwę członkowie zawdzięczają Bartoszowi Walaszkowi – reżyserowi serialu animowanego „Kapitan Bomba”, w której wielokrotnie można było usłyszeć piosenki Night Mistress.
VIDEO:
"Karate": https://www.youtube.com/watch?v=j-EhDmUz6Hs
"Zdrajcy metalu": https://www.youtube.com/watch?v=KhGNOJg-1s4
STRONA: https://nocnykochanek.pl/

LIGA ROCKA - jeden z najważniejszych w Polsce konkursów, mających na celu promowanie młodych zespołów rockowych. Liga Rocka odbywa się od 1994 roku i za każdym razem zdobywa dużą popularność wśród młodych muzyków z całego kraju. Wszystkie najważniejsze koncerty Leniwca w początkowej fazie działania zespołu odbyły się na Lidze Rocka.
STRONA: https://ligarocka.wordpress.com/

Bilety: wstęp wolnyLOKALIZACJA