+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (1)

Imprezy

Kalendarium imprez Karkonosze

WAKACJE Z TEATREM. "Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli"
miejsce: Zdrojowy Teatr Animacji, Park Zdrojowy 1, Jelenia Góra
godziny: 11:00
organizator: Zdrojowy Teatr Animacji, Miasto Jelenia Góra
Impreza odbywa się :2019, w miesiąc (u)(ach): Lipiec
W dniach : 4
WAKACJE Z TEATREM. "Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli"
Sherlock Holmes to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnej pop-kultury.

Popularność powieści Conana Doyle’a była tak wielka, że gdy autor znużony wymyślonym przez siebie bohaterem, uśmiercił go w jednym ze swoich opowiadań, „czytelnicy brytyjscy nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty czytelników spowodowały, że detektyw pojawił się znów…” „Holmesomania” trwa nieprzerwanie do dziś, wystarczy tylko wspomnieć rozliczne ekranizacje przygód genialnego detektywa, telewizyjne seriale czy teatralne adaptacje. Nic zatem dziwnego, że ten najlepszy na świecie detektyw musiał w końcu pojawić się również na scenie Zdrojowego Teatru Animacji.  Karkołomnego zadania przeniesienia przygód mistrza kryminalnej dedukcji na sceniczne deski podjęli się, znani już jeleniogórskiej publiczności, twórcy, których wyobraźnia i kreatywność bliska jest fascynującym horyzontom myślowym geniusza z Baker Street – Michał Derlatka, Michał Dracz, Joanna Sówka-Sowińska. Autorką scenicznej adaptacji jest Joanna  Gerigk.
Oto, co o spektaklu mówi reżyser:
„Już od lutego na deskach ZTA "Sherlock Holmes, albo tajemnica Panny Tulli", mrożąca krew w żyłach, pełna fałszywych tropów i niedopowiedzeń historia osadzona w londyńskich realiach schyłku XIX w. Będzie wszystko, czego można się spodziewać po klasyce gatunku: jajka na bekonie, five o’clock, double-decker, angielska pogoda, Big Ben i oczywiście Baker Street 221B. A ponadto dużo, dużo więcej!”
Sceniczna historia jest tak zawiła, że nawet realizatorom udało się zmylić samych siebie i pogubić w tropach. Zakończenie okazało się tak nieoczekiwane, że nawet teatralny inspicjent Pan Marian – życiowy racjonalista, co chwilę wykrzykuje: "To być nie może!". Paniom sprzątaczkom, podglądającym próby, też się to nie mieści się w głowach, dyrektor teatru przestał odróżniać fikcję od rzeczywistości – a to generalnie źle rokuje, scenograf oddalił się w niewiadomym kierunku, kompozytor pogubił w nutach, a reżyser - lepiej nie mówić….. Jeden z pierwszoplanowych aktorów zapytany o spektakl, wyszeptał wierszem:

          „Zapytał dziadek:
          Pragniesz zagadek? 
          Łakniesz emocji? 
          Nie jedź do Szkocji!
          Porzuć w kąt narty
          Nie bądź uparty,
          Spożyj swój pokarm,
          Pędź na Sherlocka!"

Miłośniku kryminalnych zagadek! Wierny fanie Sherlocka Holmesa! Mordercze tajemnice czekają na Ciebie! Już dziś zapraszamy na premierę i kolejne spektakle  – podążaj z nami zawiłymi ścieżkami detektywistycznej dedukcji!
reżyseria: Michał Derlatka
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
występują: Radosław Biniek, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Jacek Maksimowicz
Bilety:
17 zł normalny, 37 zł rodzinny (dla 3 osób), KDR – wstęp wolny

LOKALIZACJA