+strona główna     +dodaj do ulubionych    Riesengebirge Dziś są imieniny: Jolanty, Lotara, Wita
Karkonosze  -  noclegi, kwatery, agroturystyka, mapa

        Pasma górskie
Rudawy Janowickie
Lokalni producenci siłą Karkonoszy
Skocznie narciarskie w Karkonoszach

Fotki z lotu ptaka
     LINKI
Karpacz kwatery
Polanica Zdrój
Karpacz noclegi
Karpacz kwatery
Agroturystyka
szklarska poręba
jelenia góra ogłoszenia
Zakopane
Zakopane, polen

Online: (1)

opis, galeria oraz komentarze użytkowników

Nazwa:
Alpaki z Proszówki
Przesłodkie zwierzęta do przytulania, fotografowania i odstresowania!

Lokalizacja: 59-620 Gryfów Śląski, Proszówka 38

Odległość:
od Sosnówka
~23.85 km
GPS:
51°0'12.161"N  15°25'27.246"E
 
51.003378  15.424235
Kategoria:
zwierzęta
OPIS ATRAKCJI
Hodowla alpaki z Proszówki powstała w 2010 roku. To właśnie wtedy do Proszówki, malowniczej wioski położonej u podnóża Gór Izerskich, przyjechały pierwsze alpaki. Kupione zostały dwie samice i jeden samiec w jednej z największych hodowli w Polsce, a Mela i Vincent są z nami do dzisiaj. Początkowo traktowane jako hobby z czasem przerodziło się w pasję i zamiłowanie głównie do alpak suri , później huacaya oraz do ich wyjątkowej wełny. Dzięki temu dzisiaj zobaczyć można u nas obie rasy alpak oraz nabyć wyroby wełniane z ich delikatnej i cenionej wełny. Przerób wełny był kolejnym celem po zakupie alpak. Obecnie stopniowo poprawiamy jakość naszych zwierząt, tak aby móc pozyskać coraz więcej coraz lepszego włókna.
OFERTA:
* SPACERY Z ALPAKAMI -wykorzystując walory turystyczne naszej miejscowości oraz popularyzację alpak oferujemy spacery z alpakami malowniczą trasą wiodącą na pobliską kapliczkę św. Leopolda, skąd można podziwiać panoramę Karkonoszy, Pogórza Izerskiego, zamku Gryf przy jednoczesnym obcowaniu z alpakami. Jest to niesamowita satysfakcja dla dzieci i dorosłych.
* SPĘDZANIE CZASU Z ALPAKAMI - przyjdź, zrelaksuj się, poznaj świat alpak oraz właściwości ich wspaniałej wełny. Zobaczysz u nas alpaki suri oraz huacaya, karmiąc je, głaskając. Kontakt z alpakami zmniejsza stres, lęk i przede wszystkim pozwala odstresować się od życia codziennego.
* ALPAKOTERAPIA - jest terapią uzupełniającą inne terapie, ma wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny oraz psychoruchowy. Skierowana do dzieci i dorosłych z porażeniem mózgowym, autyzmem, zespołach Downa i innych poprzez dotyk, wzrok i obserwację zwierzęcia. Przebywanie z alpakami łagodzi stres. * ZAJĘCIA EDUKACYJNE - dla szkół, przedszkoli, grup zorganizowanych. W ich trakcie oprócz spaceru dowiecie się o właściwościach ich cennej wełny, sposobu jej przetwarzania, zorganizujecie ognisko oraz zabawy.
* URODZINY Z ALPAKAMI- organizacja urodzin w naszej altanie wykonanej z materiałów pochodzących z XIX wieku daje wiele radości dzieciom, które mogą obchodzić swoje urodziny wśród pasących się alpak. Dzieci spędzają czas wśród zwierząt, nie może zabraknąć spaceru z alpakami, ogniska i zabaw. Kwestię organizacji i dekoracji ustalamy indywidualnie.
* ŚLUBY I EVENTY W TOWARZYSTWIE ALPAK - możliwe wyjazdy z alpakami na śluby oraz wszelkiego rodzaju eventy. Szczegóły omawiamy indywidualnie.
* SESJE ZDJĘCIOWE - nasze alpaki chętnie pozują do różnych sesji zdjęciowych. Biorą udział w sesjach ślubnych, dziecięcych, urodzinowych, kostiumowych zarówno w plenerze jak i na terenie hodowli.
WYROBY Z WEŁNY Nasza hodowla od początku istnienia nastawiona jest na przerób oraz przetwórstwo wełny z naszych alpak. Od dawna można u nas zaopatrzyć się w wyroby wełniane z naszych alpak takie jak: kołdry, poduszki, czapki, szaliki, mitenki, maskotki, chusty, itp. Jesteśmy również importerami gotowych produktów wełnianych od europejskich producentów w postaci : skarpetek, wkładek do butów, rękawiczek, koców, pasów na kręgosłup, itp.
alpakizproszowki@wp.pl ,alpakoterapiaproszowka@interia.pl
GALERIA
NA MAPIE
KOMENTARZE
Imię lub nick

Wpisz treść komentarza

Położenie
Cena / jakość
Wrażenia końcowe
Atrakcyjność dla dzieci

« Pytanie kontrolne


Pola oznaczone (*) są wymagane. Komentarze skrajnie obraźliwe nie będą zamieszczane.

Polecamy

Leśniczówka Puchatek

Oaza ciszy i spokoju, przepyszna domowa kuchnia, malownicze położenie! Zapraszamy!
więcej na www
Willa Skała

Zapraszamy do nowego obiektu Nowoczesna Willa
więcej na wwwKorzystanie z serwisu www.karkonosze.popracy.pl jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

| Karpacz | Szklarska Poręba | Świeradów Zdrój | Polanica Zdrój | Kudowa Zdrój noclegi | Jelenia Góra noclegi | Bieszczady | Góry noclegi | Noclegi w Polsce |
Karkonwski Park Narodowy | noclegi | Zakopane | Mazury | Správa Krkonošského národního parku | Szczyrk |

Serwisy turystyczne popracy.pl
Copyright © 2004 - 2024 Tenet